כל מה שרציתם לדעת על למינציה ולא היה לכם את מי לשאול

אם אתם מעוניינים שהמסמכים או התמונות שלכם יחזיקו מעמד לאורך זמן, אתם זקוקים למכונת למינציה. מה זה בדיוק למינציה? ואילו דברים עליכם לדעת לפני רכישת מכונה כזו?

אם עוד לא שמעתם על למינציה, כנראה שהגיע הזמן. מדובר בתהליך די פשוט וקל אשר מבטיח אריכות חיים למסמכים, תמונות, חומרי שיווק, כרטיסי ביקור ועוד. מכונות למינציה מאפשרות לכם למעשה להגן על המסמכים שלכם ודי בקלות אם יותר לומר. אולם רגע לפני שאתם לוחצים על כפתור ה"הפעל", הנה כמה דברים שכדאי שתדעו.

סוגים שונים של מכונות למינציה

מכונות אלו מגיעות במספר גדלים ובאמצעותן ניתן לניילן סוגים שונים של פריטים החל בכרטיסי ביקור או חומר שיווקי, דרך תמונות, תעודות או מסמכים חשובים ועד מפרטים טכניים או הוראות הפעלה של מכשירים. המטרה: לשמר את המסמכים ככל שניתן, ולשם כך עליכם לבחור במכונה המתאימה לתפקיד. למה לשים לב? לגודלו של הפתח ממנו יוצאים המסמכים. חשוב שהוא יהיה גדול מספיק כדי לשרת את המטרה שלכם או להיפך. כך למשל אם אתם מתכוונים רק לעבוד עם כרטיסי ביקור, תוכלו לבחור במכונות למינציה עם מפתח קטן וצר יותר. אולם אם גם ברצונכם לעבוד עם דפים גדולים, כמו למשל A3 או ניירות מכתבים, עליכם לבחור במכונה המתאימה לצורך התהליך.

חלק בלתי נפרד מהתהליך הלמינציה – השקית

כדי שתהליך הלמינציה יהיה מוצלח עליו לכלול שני משתנים, הראשון הוא המכונה עצמה והשני הוא שקית הניילון. מכונת הלמינציה עובדת על חום, היא מחממת את השקית וכתוצאה מכך היא נצמדת אל המסמך. לכן חשוב כי השקית תהיה מותאמת למטרה ותהיה עבה מספיק, על מנת לספק למסמך יותר הגנה. בסיום התהליך, השקית הופכת לנוקשה, אולם יש לקחת בחשבון שיש להתאים בין המכונה שאתם רוכשים לבין השקית הנכונה, שכן לא כל מכונה יכולה להתמודד עם כל שקית, מה גם שהשקיות מגיעות בגדלים ובעוביים שונים.

איך עושים זאת נכון?

לאחר שבחרתם את מכונת הלמינציה המתאימה לכם ורכשתם את השקיות המתאימות, זה הזמן לבצע למינציה. אם לא עשיתם זאת בעבר, תוכלו לקרוא את הוראות ההפעלה של היצרן, על מנת להבין טוב יותר כיצד המכונה שלכם פועלת. יש לציין כי לא מדובר בתהליך מורכב למדי. רוב המכונות כוללות כפתור הפעל אותו יש להדליק ולחכות עד שהמכונה תתחמם, שכן השקית לא תידבק אל הדף במידה והמכונה אינה חמה מספיק. כאשר המכונה התחממה, תידלק נורה מתאימה או שישמע צפצוף ואז תוכלו להתחיל בתהליך.

השלב הבא דורש לצפות את המסמך בשקית המתאימה, הן מבחינת הגודל והן מבחינת העובי, לאחר מכן, יהיה עליכם להכניס את השקית לפתח המכונה. יש להכניס קודם כל את הקצה המקופל ולשים לב שהדף ממוקם ישר, כדי להימנע מבועות. המכונה תבצע עבורכם את הלמינציה כאשר את המסמך המוגמר תפלוט מהצד השני של המכשיר. הניחו את המסמך בצד להתקרר מעט ואל תשכחו לכבות את המכונה בסיום.

בנוי מערכות אנו מתמחים בפתרונות גימורים לדפוס הרגיל. בין מוצרינו ניתן למצוא מכונות למינציה מתקדמות ואיכותיות של מיטב החברות המובילות בתחום. לפרטים נוספים או להזמנות, צרו עמנו קשר ונשמח לסייע לכם להגיע לבחירות הנכונות לצרכים שלכם.

בכל שאלה או בעיה
אנא השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם:


    This site is protected by reCAPTCHA and the Google
    Privacy Policy and Terms of Service apply.

    צור קשר